Dobrý den, keramiko! Kunštát 18. - 20. 5. 2018

 

Ve dnech 18. až 20. května se Kunštát již podruhé zúčastní celoevropského projektu Dobrý den, keramiko! Iniciativy, která vznikla v roce 2015 v Itálii s cílem zvýšit povědomí o keramickém řemesle v místech, kde má toto řemeslo dlouhodobou tradici. V roce 2016 Italská asociace keramických měst nabídla tuto myšlenku ostatním národním asociacím se záměrem vytvoření Evropských keramických dnů. I letos tato akce proběhne souběžně v „keramických“ městech v Itálii, Španělsku, Francii, Německu, Portugalsku, Polsku, Chorvatsku, Slovinsku a České republice.

Terra Kunštát

Letošní ročník zahájí tradiční výstava keramiky Terra Kunštát, a to v pátek v 17 hodin v areálu Jeskyně blanických rytiřů v Rudce.

Sto džbánů 2018

V sobotu a v neděli pokračuje exhibicí Sto džbánů. Právě tolik kusů by během víkendu mělo vzniknout pod rukama mistrů řemesla na náměstí K. Bochořáka. Vyrobené džbány se stanou součástí plastiky, která bude umístěna ve veřejném prostoru v Kunštátě. Akce po oba dny začíná v 10 hodin. Sobotní program bude zakončen večerním výpalem pece vytápěné dřevem. Jako doprovodný program budou připraveny ukázky výpalu raku a dílny pro děti i dospělé.

Akci pořádá město Kunštát ve spolupráci s Asociací českých keramických měst. Jste srdečně zváni.

Akce se koná pod záštitou náměstka hejtmana JMK ing. Jana Vituly a člena Rady JMK ing. Tomáše Soukala

Embedded thumbnail for Dobrý den, keramiko! Kunštát  18. - 20. 5. 2018 Terra KunštátSto džbánů 2018 plakátSto džbánů 2017Sto džbánů 2017Sto džbánů 2017Terra KunštátSto džbánů 2017Sto džbánů 2017