VIVA LA MAMMA - Výstava série keramických a porcelánových sošek Luisy Bělohlávkové

VIVA LA MAMMA

Výstava série keramických a porcelánových sošek Luisy Bělohlávkové

 

Od středy 15. března 2023 vystaví Dům porcelánu s modrou krví v Dubí dílo mladé designérky a studentky UMPRUM v Praze Luisy Bělohlávkové. Výstava nazvaná VIVA LA MAMMA představí její sérii figurální keramiky na téma mateřství.

Ačkoli se Luisa Bělohlávková původně na střední škole zabývala studiem designu nábytku, zakotvila nakonec v Ateliéru keramiky a porcelánu na UMPRUM v Praze u Maxima Velčovského a Milana Pekaře. Práce s keramickou hlínou a porcelánem jí oslovila, zejména protože umožňuje přímý kontakt s hmotou a práci rukama, která jí baví. A ukázalo se, že to byla správná volba. Tvárnost a nekonečné možnosti, které hmota nabízí, propojuje s charakteristickou ilustrací. Hravé a fantaskní sošky, umělecké objekty, ale i užitý porcelán Luisy Bělohlávkové jsou inspirované jejím životem a věcmi které jí obklopují. Objekty každodennosti zachycené s jistou dávkou exprese, záměrné nedokonalosti a naivity zpracování jsou přirozené a lidské. Její práce je snadno rozpoznatelná a už teď těší uznání a oblibě na české designové scéně.

Výstava VIVA LA MAMMA představí její nejnovější práci, sérii keramických a porcelánových sošek na téma mateřství, která opět reflektuje její vlastní zkušenost. Tyto figury symbolizují jednotu a zároveň i diverzitu každého jednoho příběhu a odráží všechny radosti i těžkosti, které se k tomuto tématu vážou. Vlastními slovy Luisy Bělohlávkové jsou „matky zobrazené jako bojovnice, statné bohyně tak, jak je v mých očích vidím. Materiál zas ukazuje na jejich křehkost, ač není na první pohled viditelná. Stačí málo a rozletí se na desítky malých kousků, ale neznamená to, že to tak musí zůstat napořád. Alegorií mateřství tak vzdávám hold ženám, kterých se toto téma jakkoliv dotýká.“ Výstavu VIVA LA MAMMA Luisy Bělohlávkové pořádá MKZ – Městské informační centrum Dubí a potrvá do 27. dubna 2023. Těšíme se na vaši návštěvu v Domě porcelánu s modrou krví.

 

 

VIVA LA MAMMA

15. 3. – 27. 4. 2023

Dům porcelánu s modrou krví

Tovární 620/15a, 417 01 Dubí

Po-Pá 9 – 16 h / So 9 – 14 h

www.mesto-dubi.cz

+420 774 860 544; 774 028 998; 775 889 400

VIVA LA MAMMA plakátVIVA LA MAMMA Luisa Bělohlávková